Čo sa deje?

Tu sa dozviete všetko, čo sa deje na blogu Globe of music. Prvá udalosť na tejto stránke je vždy tá najnovšia.

 

Spotify nám pomôže

Február 2019

Potom, ako z Youtube začali miznúť dôležité veci okolo etnickej hudby som nevedel, čo ďalej. Isteže, bolo by zaujímavé súbory ku článkom, ibaže tu ide o autorské práva. Stiahli by ste si nejakú hudobnú ukážku, ale tú hudbu už niekto pred tým nahral. V prípade Spotify je to podľa mňa niečo úplne iné. Tam hudbu dáva priamo Spotify tím.

Je tu ale malý problém. Budete sa musieť zaregistrovať na Spotify, prípadne sa prihlásiť cez Facebook, alebo inač. Je to zatiaľ jediná možná alternatíva k Youtube. Uvidíme, čo bude ďalej.

Čo sa týka prehrávacích zoznamoch, niektoré som vytvoril pre vás ja. Ale aj iní ľudia vytvárajú kvalitné prehrávacie zoznamy (playlisty) s úžasnou hudbou. Pevne verím, že pri tom aj ostane.

Obrázky a ako neporušiť pravidlá

Január 2019

Od začiatku tohto roku budem vkladať do nových článkov ilustračné obrázky. Je to výborné riešenie, keďže nevidím, takže obrázky nebudú v texte.

A čo s autorskými právami?

Áno, licencia je veľmi dôležitá a zvlášť Creative commons licencia. Práve stránky takéhoto typu môžu pomôcť nášmu blogu. Nie môjmu blogu, preto že obrázky patria aj iným ľuďom, keďže sa to vytvára spoločne. Obrázky z Wikipédii, konkrétne z Wikimedia commons patria práve do tejto kategórie a okrem toho ku každému obrazu je aj popis. Znamená to, že pokiaľ to bude možné, použijem Wikipédiu, ako zdroj pre ilustračné obrázky k jednotlivým článkom. Bude to vyzerať aspoň trochu zaujímavo. Isteže, všetky články nebudú obsahovať ilustrácie. Budem sa ale snažiť o to, aby aspoň nové články, prípadne väčšina obsahovala nejaké ilustrácie.