Rozlúčka s rokom 2017 na Kanárskych ostrovoch

Kanárske ostrovy, to predstavuje atlantický oceán, nádherné piesočnaté pláže, Španielsko a Afrika. To posledné, teda Španielsko a zároveň aj Afrika zanechali stopy na Kanárskych ostrovoch. Veď Španielska Andalúzia je od nich na skok a Africké pobrežie Maroka tiež. Okrem toho prví osadlíci Kanárskych ostrovov boli Guanchos (Guančos), čo je vlastne berberský národ, ktorý obýval práve tieto ostrovy. Neskôr tieto ostrovy začali obývať Španieli a takto je to dodnes. Napriek tomu sa tam kultúry spojili asi tak, ako na Andalúzii, kde vo Flamencu môžeme nájsť aj arabské vplyvy. Tanec Jota tu poznajú pod názvom Isas. Známa je tu aj Rondalla, ďalší španielský hudobný žáner.

Čo sa týka hudobných nástrojov, veľmi ma prekvapilo, že práve Ukulele môže mať, ako pôvod aj Kanárske nástroje a nie len Portugalsko. Vedel som, že Ukulele vzniklo z nástroja Cavaquinho, ktorý sa používa v brazílskej hudbe, ale že by pôvod tohto hudobného nástroja mohol byť na Kanárskych ostrovoch, o tom som ani netušil. Veď Timple, malá gitara je práve Ukulele veľmi podobná.

Tu sa môžete presvedčiť o tom, ako taká Kanárska hudba znie. Keby som to našiel bez vedomia, že sú to Kanárske ostrovy, asi by som túto hudbu podľa dialektu typoval na Andalúziu. Prekvapila ma ale už spomínaná malá gitara Timple, ktorá mi zvukovo pripomína práve Ukulele.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s